Как отменить подписку и вернуть деньги.

Я только что оплатил подписку на месяц за 33$ исходя из заманчивой рекламы, но не получил того что хотел от сервиса. Я ничего не скачал, и хочу вернуть средству и отменить подписку. Как это сделать?

Hi,

Open a Envato Element Help Ticket they would like to assist you & help you out from your issue.

Thanks!

Как быстро они отвечают? И вообще ответят ли? Я написал им вчера сразу но до сих порт тишина. =(

Hope they will reply to you soon cause this is not live support/chatting service they have ticket queue they will reply one by one.

Спасибо за быстрые ответы и помощь здесь)

1 Like

вам вернули деньги? у меня похожая ситуация, 3 месяца списывались деньги, я не замечал, сервисом не пользовался, написал им в саппорт.

Да деньги вернули быстро)

У меня похожая ситуация, хотела купить подписку на месяц, по ошибке купила на год, да еще сервис не устроил, формат не подошел, хочу вернуть деньги, написала в тех. поддержку, никто не отвечает. Как вернуть деньги?

Hi,

This article about Envato Elements subscription cancelling if you read this hope you will understand about policy.

Open a Help Ticket for cancelling subscription.

Hope they will help you out from your issue.

Thanks!

I want to return the money for a subscription for a year, I was mistaken and they deducted a large amount from my card.

Open a Help Ticket hope they will helped!

I opened a ticket, but no one answers me for a day

Hey wait for their reply cause they have ticket queue they replied people one by one, hope they will reply to you soon :slight_smile:

Добрый день! Второй день мне никто не отвечает. Как мне вернуть деньги???

hey wait for envato support team cause can help you out from this issue only. At here(Envato Forum Mods) we can’t help you out from your issue in that case wait for envato support team member reply & solution.

сколько дней отвечают на тикет? прошло уже три дня! 198$ для меня большие деньги! Я хочу получить возврат, сервисом не пользуюсь! Почему не отвечают?

hey i have already told you to that keep patience until their reply.Cause Your question answer solution on their hand.